پولیش سنگ قیمتی و نیمه قیمتی با تامبلر

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با ویدیویی از پولیش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با تامبلر ؛ پولیش در لغت، به معنای جلا دادن و آراستن می‌باشد. اصطلاح سنگ‌های پولیش شده یا گوهرهای تامبل Tumbled Gemstone اغلب به قطعه سنگ‌های کوچک گرد شده و صیقلی گفته می‌شود. ماده اولیه فرآیند پولیش سنگ های قیمتی شامل خرده سنگ‌هایی است که ابعادی در حدود ۱ تا ۵ سانتی متر دارند و با گذر از مراحل سایش، صیقل دادن سنگ‌های قیمتی و جلا دادن سنگ به وسیله پودر پولیش پتانسیل خوبی جهت استفاده در تهیه زینت آلات و لوازم تزئینی پیدا می‌کنند.

روش های پولیش کردن و دستگاه های تامبلر

روش های پولیش به طور کلی ۲ روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد تمام ابزارها و مواد اولیه این روش ها مشابه بوده و تفاوت اصلی آنها در نوع دستگاه پولیش سنگ است ۱) دستگاه تامبلر پولیش دورانی ۲) دستگاه تامبلر پولیش لرزشی.

در روش استفاده از دستگاه پولیش دورانی باید حدود یک ماه منتظر نتیجه نهایی بود، اما در روش استفاده از دستگاه پولیش لرزشی می‌توان مدت زمان انتظار را تا ۵۰ درصد کاهش داد. خوشبختانه به دلیل این که تمام فرآیند به وسیله دستگاه انجام می‌شود، فرد می‌تواند با برنامه ریزی اولیه، تنها بخشی از اوقات فراغت خود را به این کار اختصاص دهد و نگرانی از بابت تداخل با فعالیت‌های روزمره را نداشته باشد، یعنی این کار می تواند جنبه سرگرمی داشته باشد یا به عنوان شغل جانبی.

برای تهیه سنگهای پولیش شده دستگاه ها، ابزار و مواد مختلف، اما ساده ای مورد نیاز است. ابزارها و مواد اولیه اصلی مورد نیاز برای تهیه سنگ‌های پولیش شده عبارتند از :

  • خرده سنگهایی که دارای قابلیت صیقلی شدن و جلاپذیری باشند
  • دستگاههای پولیش کننده در دو نوع دورانی و لرزشی
  • شن های ساینده یا همان پودر پولیش سنگ
  • پودر پولیش صیقل دهنده و همچنین صابون جهت جلا دادن سنگ

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *