ساخت مهره برای تسبیح

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با ساخت مهره برای تسبیح ؛ تَسبیح یک نوع از مهره های نیایش است که از مجموعه‌ای از مهره‌هایی گِرد از گل پخته یا سنگ‌های رنگین تشکیل شده ، که به رشته می‌کشند تا به کمک آن شمار نیایش ها و ذکرها و وردها را نگاه دارند. در قدیم تعداد مهره‌های تسبیح، صد یا کمتر و بیشتر بود، و تسبیح‌های با هزار دانه که « تسبیح هزاردانه » نام داشت نیز ساخته می‌شد.

تسبیح های از جنس گل معمولاً از خاک های متبرک ساخته می‌شوند (خاک حرم امامان شیعه ) تسبیح از تراشیدن و شکل‌دادن مواد گوناگونی درست می‌شود. از آن جمله‌ آن سنگ‌های کهربا، فیروزه، عقیق و خُماهان، و نیز گل پخته که گاه مانند خرمهره لعاب داده‌شده‌است. همچنین برخی از تسبیح‌ها را از تراشیدن و تیله‌وار نمودن چوب سخت و تیره‌رنگ درخت بان یا یُسر می‌سازند که گاه آن را نقره‌کوب نیز می‌نمایند. مهره بلندتر و دانه‌بزرگ تسبیح که هر دو انتهای نخ تسبیح را از آن بیرون کرده به هم گره می‌زنند شیخک نام دارد. به هر یک دیگر مهره‌های تسبیح آخوندک هم می‌گویند. به تسبیحی که مهره‌های آن خال‌های گرد نزدیک به هم و غیر از رنگ خود مهره داشته باشد تسبیح چشم‌بلبلی گفته می‌شود. امیدوارم از ویدیویی ساخت مهره برای تسبیح راضی باشید.

برخی از پست های مرتبط، می‌توانید مطالعه کنید.

سنگ قیمتی

پست مرتبط ویدیویی : این ویدیو رو از یوتیوب دانلود کرده بودم که الان برای شما هم درون سایت گذاشتم. در این ویدیو سنگ های ایرانی که شهرت جهانی دارند رو مورد بررسی قرار میده. سنگ های مثل فیروزه گارنت عقیق و … امیدوارم از ویدیوی سنگ ایرانی ولی شهرتی جهانی راضی باشید.

پست مرتبط ویدیویی : با اینکه تعداد مزارع مروارید در ژاپن کاهش پیدا کرده است، این کشور هنوز کشور نخست در بازار مروارید‌های پرورشی در جهان است. ژاپن در ۱۰ سال گذشته سالانه در حدود ۲۰ میلیون تن مروارید کشت داده است. مزرعه‌ی مروارید ساکاگوچی آکویا در Ago Bay. این مزرعه متعلق به خانواده‌ی ساکاگوچی است که سه نسل است مروارید‌هایی در اندازه‌های ۳ تا ۱۰ میلی متر تولید می‌کنند. این مروارید‌ها بسیار ارزشمندند. ادامه ویدیویی پرورش مروارید

پست مرتبط ویدیویی : تراش سنگ اوپال حتی ناپلئون بناپارت نیز به این گوهر اهمیت می‌داد و به همسرش ژوزفین اوپال قرمز درخشان به وزن ۱۴۰ گرم هدیه داد. وی آن را The Burning of Troy نامگذاری کرد. در قرون وسطی زنان بلوند با موهای قرمز (بخصوص اسکاندیوناوی) بر این باور بودند که گردنبند اوپال قرمز به از بین رفتن رنگ موهای قرمزشان جلوگیری می‌کند. ادامه ویدیویی تراش سنگ اوپال

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *