خام فروشی سنگ قیمتی و نیمه قیمتی

سلام دوستان امروز در خدمت شما هستیم با مشکلی که باید حل شود خام فروشی سنگ قیمتی و نیمه قیمتی ؛ این معضل برای کشور مان ایران بسیار بد است که کشور های دیگر از آن استفاده می کنند و با خارج کردن گوهر سنگ ها به صورت خام ( راف ) به کشورمان آسیب های زیادی وارد می کنند. وقتی گنج های سرزمین مادری را ارزان می فروشیم و گران می خریم حکایت سهم ناچیز کشورمان از بازار گوهر سنگ هاست.

خام فروشی فیروزه نیشابور

خام فروشی سنگ قیمتی و نیمه قیمتی از جمله سنگ فیروزه نیشابور بهترین فیروزه دنیا، اگر درباره فیروزه اطلاعات کافی ندارید می توانید به مقاله‌ای درباره‌ی سنگ فیروزه مراجعه کنید. سنگ فیروزه به صورت خام به کشور های مثل چین، ترکیه، عراق کشور های اروپایی و … صادر می شود و بعد از تراش به کشور خودمان با قیمتی بسیار بالا بازگردانده می شود. آیا بهتر نیست که این سنگ گرانبها در کشور خودمان فرآوری شود و به کشور های دیگر صادر شود؟

مشکلات تولید

وضعیت تولید در کشورمان بسیار بد است و افراد زیادی به جایی اینکه در ایران سرمایه‌گذاری کنند به کشور های مثل چین رفته و کار خود را در آنجا آغاز می کنند. مسئولین هم مشکل را به هم پاس می دهند و کار آفرین را دچار مشکل می سازند.

آیا بهتر نیست که تسهیلاتی خوب و کم سود به کارآفرینان داده شود تا بتوانند کار خود را در کشور راه اندازی کنند. کارآفرینان ایرانی در چین می گویند :

در ایران به کارآفرینان توجه‌ای نمی شود و تسهیلاتی و حمایتی از طرف دولت وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،اقتصاد کشور طی چند سال گذشته با فراز و نشیب هایی مواجه شد که بی تاثیر بر بخش تولید نبوده است؛در واقع فضای کسب و کار و بخش تولید و صنعت بسته به شرایط اقتصادی کشور متغیر است و مشکلاتی نظیر رکود ، تورم و کمبود نقدینگی آثار منفی بر فعالیت تولیدکنندگان خواهد گذاشت.

بر این اساس در حال حاضر کارخانه های تولیدی برای ادامه فعالیت خود با موانع بسیاری مواجه هستند که این امر سبب شده فضای کسب و کار در کشور نامساعد و معضل بیکاری و رکود دامن گیر اقتصاد شود.

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. قاسم
  9:48 2020/01/30

  مطلب جالبی بود می پسندم

 2. محسن
  6:08 2020/01/03

  سلام معدن فیروزه نیشابور الان اصلا سنگ راف نمیده و فقط خودشون تراش می‌کنند و اگر ما هم بخوایم فیروزه نیشابور راف بخریم باید با قیمت های بسیار بالا خرید کنیم.

  • بهنام یازرلو
   8:37 2020/01/04

   سلام دوست عزیز، بله الان قیمت راف فیروزه نیشابور بسیار بالاست و این هم بخواطر عرضه نکردن راف فیروزه از معدن نیشابور است.