تراش سنگ اوپال

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با تراش سنگ اوپال ؛ در زبان هندی اوپال به معنی سنگ و در زبان لاتین Opalus و در یونانی Opallios هر دو به معنای دیدن تغییر رنگ است.  این گوهرسنگ مخصوصا نوع درشت آنها نزد اروپاییان بطور سنتی مورد توجه قرار می‌گرفت.

تراش سنگ اوپال : حتی ناپلئون بناپارت نیز به این گوهر اهمیت می‌داد و به همسرش ژوزفین اوپال قرمز درخشان به وزن ۱۴۰ گرم هدیه داد. وی آن را The Burning of Troy نامگذاری کرد. در قرون وسطی زنان بلوند با موهای قرمز (بخصوص اسکاندیوناوی) بر این باور بودند که گردنبند اوپال قرمز به از بین رفتن رنگ موهای قرمزشان جلوگیری می‌کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله‌ای درباره‌ی سنگ اوپال مراجعه کنید.

مشخصات سنگ اوپال

اوپال سنگی از جنس ماده سیلیکات‌های آبدار (۳ – ۱۰% آب در نوع گرانبها) و با ساختار شکلی آمورف (بی نظم) است. این گوهر دارای سختی ۶٫۵ تا ۵٫۵ در مقیاس موس و شفاف تا نیمه شفاف، وزن مخصوص ۱٫۹۸ تا ۲٫۲۰، رنگ خط سائیدگی سفید و جلای شیشه‌ای می‌باشد. ناخالصی‌ها در این کانی شامل فیلم‌های نازک رنگی، کریستال‌های کوچک منشوری که در نوع مکزیک دیده می‌شود و اوپالسنس در نوع شیری رنگ هستند. پدیده بازی رنگ در این گوهرسنگ به دلیل شکست نوری بین گلوله‌های سیلیسی بوجود می‌آید.

جالب است بدانید : استرالیا بزرگترین منابع اوپال دنیا را در اختیار دارد و معادنی که در مناطق کوبرپدی، نیوساوت ویلز، لایتینگ ریج، وای تکلیف و کوئینزلند وجود دارند جزو تولید کنندگان برتر اُپال جهان می باشند. کوئینزلند استرالیا دارای بولدر اُپال قلوه سنگی است که شامل رگه های نازک اُپال در سنگ آهن یا ماتریس سنگ ماسه می‌باشند.

برخی از پست های مرتبط، می‌توانید مطالعه کنید.

سنگ قیمتی

پست مرتبط ویدیویی : معادن اوپال استرالیا در اواسط قرن نوزدهم کشف شد. اغلب آنها توسط شانس کشف شد. صخره سفید بهترین مکان برای استخراج اوپال بود. استرالیا بهترین مکان برای استخراج اوپال و برترین کشور در این حوزه است. ادامه ویدیویی استخراج سنگ‌اوپال از استرالیا 

پست مرتبط : این گوهر ما و وابستگی هایمان به خشم و ترس و دیگر الگوهای منفی رها می‌کند. Opal سفید گرانبها یک تقویت کننده احساسی است و ناخالصی‌های درونی وجود ما را از بین می‌برد. تحریک قدرتمندانه شفای احساسی از دیگر خواص این سنگ می‌باشد. ادامه مقاله‌ی خواص سنگ اوپال | کاربرد اوپال در چاکرا درمانی

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *