استخراج سنگ گارنت با حفاری

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با استخراج سنگ گارنت با حفاری ؛  سنگ گارنت جزو سنگ‌های قیمتی تا نیمه قیمتی محسوب می‌شود که با درجه سختی و رنگ‌های مختلفی یافت می‌شوند. انواع سبز این کانی دارای نگین‌هایی بسیار زیبا و گران قیمت هستند و نوع نارنجی رنگ آنها عموما مورد توجه کلکسیونرها می‌باشند. همچنین در طول تاریخ از خواص سنگ گارنت در بسیاری از فرهنگ‌ها کاربرد مختلفی داشته است.

استخراج سنگ گارنت در ایران و جهان

بیشترین میزان ذخایر سنگ garnet در کشورهای ایالات متحده آمریکا، هند، چین و استرالیا می‌باشد. یکی از بزرگترین سنگ گارنت‌های کشف شده در دنیا در کشور نروژ بوده که ۳۵۰۰۰ کیلوگرم وزن و ۲٫۳ متر ارتفاع داشته است.

در سال ۲۰۰۹ نیز یک بلور استثنایی و درشت garnet ساووریت به وزن ۳۲۵٫۱۴ قیراط با رنگی با کیفیت در شرق آفریقا یافت شد. در ایران پتانسیل بالایی از کانی گارنت وجود دارد که آن را می‌توان اغلب در اسکارن، گرانیت، پگماتیت، شیست و هورنفلس مشاهده کرد و از نوع گروسولار، اسپسارتین، آلماندین و آندرادیت می‌باشند.

از مهمترین مناطق دارای ذخایر آن مخصوصا نوع گارنت ارزشمند دمانتوئید در کشور می‌توان به بابانظر تکاب، کوه گبری رفسنجان، آذربایجان، باغ برج کرمان، خراسان، همدان و غیره اشاره نمود. بنابراین اگر اکتشاف اصولی و مدیریت بهره برداری صحیحی شود می‌تواند سبب اشتغال و سودآوری بالایی در کشور گردد.

برخی از پست های مرتبط، می‌توانید مطالعه کنید.

سنگ قیمتی

پست مرتبط : یک افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید زمانی که حضرت نوح نور کافی برای هدایت کشتی خود نداشته از درخشش نور فانوسی با جنس سنگ Garnet مسافران را طی چهل روز هدایت کرده است. به همین دلیل بسیاری از مسافران در دوران باستان نیز به عنوان نمادین از آن جهت روشنایی مسیر آنرا همراه خود داشتند. ادامه مقاله‌ای درباره‌ی سنگ گارنت

پست مرتبط : جذب کنندگان ارتعاشی طبیعی عالی برای اظهار فراوانی هستند و برای تجارت و موفقیت در آن بسیار مفیدند. این گارنت متعلق به اشتیاق فردی می‌باشد و فرد را در توانگری در جنبه‌های مثبت اقتصادی، خلاقیت، احساسی، هنرمندانه و همچنین سلامتی جسمانی تقویت می‌نماید. چنانچه این سنگ را با مولداویت سبز ترکیب کنید به بالاترین آرزوهای دست نیافتی خواهید رسید. ادامه خواص سنگ گارنت | کاربرد گارنت در چاکرا درمانی

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *