ساخت انگشتر با سنگ اوپال

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با ساخت انگشتر با سنگ اوپال : در زبان هندی اوپال به معنی سنگ و در زبان لاتین Opalus و در یونانی Opallios هر دو به معنای دیدن تغییر رنگ است.  این گوهرسنگ مخصوصا نوع درشت آنها نزد اروپاییان بطور سنتی مورد توجه قرار می‌گرفت.

حتی ناپلئون بناپارت نیز به این گوهر اهمیت می‌داد و به همسرش ژوزفین اوپال قرمز درخشان به وزن ۱۴۰ گرم هدیه داد. وی آن را The Burning of Troy نامگذاری کرد. در قرون وسطی زنان بلوند با موهای قرمز (بخصوص اسکاندیوناوی) بر این باور بودند که گردنبند اُپال قرمز به از بین رفتن رنگ موهای قرمزشان جلوگیری می‌کند.

برخی از مشخصات سنگ اوپال

اوپال سنگی از جنس ماده سیلیکات‌های آبدار (۳ – ۱۰% آب در نوع گرانبها) و با ساختار شکلی آمورف (بی نظم) است. این گوهر دارای سختی ۶٫۵ تا ۵٫۵ در مقیاس موس و شفاف تا نیمه شفاف، وزن مخصوص ۱٫۹۸ تا ۲٫۲۰، رنگ خط سائیدگی سفید و جلای شیشه‌ای می‌باشد. ناخالصی‌ها در این کانی شامل فیلم‌های نازک رنگی، کریستال‌های کوچک منشوری که در نوع مکزیک دیده می‌شود و اوپالسنس در نوع شیری رنگ هستند. پدیده بازی رنگ در این گوهرسنگ به دلیل شکست نوری بین گلوله‌های سیلیسی بوجود می‌آید. امیدوارم از ویدیوی ساخت انگشتر با سنگ اوپال راضی باشید.

جالب است بدانید : استرالیا بزرگترین منابع اوپال دنیا را در اختیار دارد و معادنی که در مناطق کوبرپدی، نیوساوت ویلز، لایتینگ ریج، وای تکلیف و کوئینزلند وجود دارند جزو تولید کنندگان برتر اُپال جهان می باشند. کوئینزلند استرالیا دارای بولدر اُپال قلوه سنگی است که شامل رگه های نازک اُپال در سنگ آهن یا ماتریس سنگ ماسه می‌باشند.

برخی از خواص گوهر اوپال :

  1. رفع سستی و بی حالی
  2. اثر مثبت آن روی تیروئید ثابت شده است
  3. اوپال سفید چشم‌ها را بر زندگی و افکار درونی باز می‌کند و باعث تقویت صفت‌های خوب در ما می‌شود
  4. متعادل ساز انرژی تمام چاکرا‌ها
  5. تقویت قلب و جریان خون
  6. برای ازدیاد گلبول قرمز خون مفید است و به علاوه برای سرطان خون از آن استفاده می‌شود.
  7. موثر در اختلالات هورمونی

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *