ساخت دستگاه گوهر تراشی

سلام دوستان در خدمت شما هستیم با ساخت دستگاه گوهر تراشی ؛ در این ویدیو شما یاد میگیرید که چگونه با ابزار هایی ساده یک دستگاه گوهر تراشی بسازید.

تاریخچه گوهر تراشی

گوهرتراشی واژه‌ای می‌باشد که برای تراش و پرداخت ( پولیش ) سنگ ارائه شده است. این هنر گذشته‌ای درخشان دارد و قدمت آن به دوران انسان اولیه بازمی‌گردد؛ یعنی زمانی که برای ایجاد ابزار و سلاح از سنگ، هنر گوهرتراشی بکار برده می‌شد. با وجود آنکه گوهرتراشی در آن زمان عامل مهمی در کمک به انسان‌های اولیه برای شکار و زندگی بود، شواهد تاریخی نشان می‌دهد که سنگ ها برای ایجاد زیورآلات شخصی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند. بدون در نظر گرفتن علت تراش و کنده کاری( کاروینگ ) سنگ ، این کار به عنوان بخش مهمی از زندگی روزمره و فرهنگ تلقی می‌شد و همچنان نیز به همین صورت باقی مانده است.

در دهه‌ی ۱۹۵۰، گوهرتراشی تبدیل به یک محبوب قدیمی در ایالات متحده شد. علاقه رو به رشدی در مردم برای تراش و پولیش سنگ‌های قیمتی خودشان، وجود داشت. سپس این سنگ‌های تراش و پولیش خورده روی قطعاتی از جواهرات آماده، سوار می‌شدند و یا دور تا دور خانه شان به نمایش در می‌آمد. این موضوع به معرفی کلوپ های گوهرتراشی منجر شد. زمان گذشت و محبوبیت کلوپ ها، حداقل در آمریکا، کم و کمتر شد. هنوز هم تعدادی از جلسات کلوپ های گوهرتراشی در استرالیا – که این سرگرمی در آنها همچنان مثل همیشه محبوب باقی مانده است- وجود دارد. امیدوارم از ویدیوی ساخت دستگاه گوهر تراشی راضی باشید.

پست مرتبط : پولیش در لغت، به معنای جلا دادن و آراستن می‌باشد. اصطلاح سنگ‌های پولیش شده یا گوهرهای تامبل Tumbled Gemstone اغلب به قطعه سنگ‌های کوچک گرد شده و صیقلی گفته می‌شود. ماده اولیه فرآیند پولیش سنگ های قیمتی شامل خرده سنگ‌هایی است که ابعادی در حدود ۱ تا ۵ سانتی متر دارند و با گذر از مراحل سایش، صیقل دادن سنگ‌های قیمتی و جلا دادن سنگ به وسیله پودر پولیش پتانسیل خوبی جهت استفاده در تهیه زینت آلات و لوازم تزئینی پیدا می‌کنند. ادامه ویدیوی پولیش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با تامبلر

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *