بازار سنگ‌های قیمتی در سریلانکا

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با مستندی از بازار سنگ‌های قیمتی در سریلانکا : سری‌لانکا با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند نام قدیمی آن سیلان (به فارسی قدیم سَراَندیب یا سراندیب) بود. پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری آن شهر کلمبو است.

پیش از سال ۱۹۷۲ به این کشور سیلان می‌گفتند. سریلانکا از مستعمرات بریتانیا بود. استعمار انگلیس از قرن ۱۹ و بعد از احاطهٔ این کشور به هند شروع شده و تا زمان استقلال ادامه داشت. جمعیت این کشور ۲۰ میلیون و دویست هزار نفر است. زبان‌های رسمی آن سینهالی و تامیل و واحد رایج پول آن روپیه سری‌لانکا است.

جواهرات و سنگ‌های قیمتی در سریلانکا

کشور سریلانکا بیش از هرچیز به دلیل سنگ‌های قیمتی‌اش مثل یاقوت کبود و سنگ ماه شهرت دارد. معادن موجود در راتناپورا منبعی عظیم از سنگ‌های قیمتی و باارزش هستند. در شهر Galle Fort به طور مثال، می‌توانید فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک و بزرگی را ببینید که مستقیما به فروش سنگ‌های قیمتی و جواهرات ساخته شده از آنها می‌پردازند.

سنگ‌های قیمتی یکی از بهترین سوغاتی‌های سریلانکا هستند و با زیبایی خیره کننده‌ای که دارند بهترین یادگار از سفر شما خواهند بود. البته اگر تصمیم گرفتید از این سنگ‌های قیمتی خریداری کنید باید مهارت بالایی در چانه زنی داشته باشید. اما مطمئنا با کمی چانه زدن می‌توانید خرید بسیار خوبی داشته باشید. بیشتر اقتصاد این کشور از راه فروش سنگ‌های قیمتی است و درآمد خوبی دارد.

چگونگی استخراج گوهرسنگ در این کشور

این کانی ها هنوز هم به روش قدیم استخراج می‌شود. با انباشته شدن رسوبی سنگ‌ها و تخریب سنگ‌ها توسط گرما و سرما در رودخانه‌ها می‌توان سافیر و خیلی دیگر از سنگ ها را یافت با شستن خاک و ماسه‌ها می‌توانید دنبال یاقوت کبود بگردید یاقوت کبود بیشتر از روبی یافت می‌شود ممکن است همراه با یافتن سافیر سنگ‌های قیمتی دیگری هم پیدا کنید. مستندی از بازار سنگ‌های قیمتی در سریلانکا ساخته شده به دست خود مردمان سریلانکا.

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *