مستندی از سنگ‌های قیمتی ماداگاسکار

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با مستندی از سنگ‌های قیمتی ماداگاسکار : از قدیم ماداگاسکار جایی شگفت‌انگیز بوده و هست. مردمان این منتطقه به زبان مالاگاسی صحبت می‌کنند. در این منطقه سنگ‌های مثل یاقوت سرخ، یاقوت کبود، آمیتیست و … پیدا می‌شود. کیفیت سنگ‌های این منتطقه خوب است و بعد از تراش بسیار زیبا می‌شوند. و قابل عرضه به بازار های جهان هستند.

نحوی استخراج سنگ قیمتی در ماداگاسکار

مستندی از سنگ‌های قیمتی ماداگاسکار توسط فردی انگلیسی ساخته شده است. در این منطقه استخراج بصورت کاملا دستی و اولیه هست. افراد جمع می‌شوند و به کاوش می‌پردازند و با شستن خاک و گشتن بین سنگ‌ها انواع گوهر‌ها را پیدا می‌کنند و این گوهر‌ها را به گوهرتراشان و یا افراد دیگر می‌فروشند. این نوع استخراج بسیار سخت و زمانبر است.

پست مرتبط : استخراج یاقوت از رسوبات رودخانه‌

تاریخچه‌ای از کشور ماداگاسکار

ماداگاسکار با نام رسمی جمهوری ماداگاسکار کشوری جزیره‌ای واقع در اقیانوس هند، در کنار سواحل جنوب شرقی آفریقا است. پایتخت آن شهر آنتاناناریوو است. ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان است.جمعیت ماداگاسکار ۲۴ میلیون نفر و زبان‌های رسمی این کشور مالاگاسی و فرانسوی است. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت‌های دینی بومی هستند. سنت دینی بومی این کشور بر پیوند میان زندگان و نیاکان درگذشته آن‌ها تمرکز دارد.

مردم این کشور از اقوام گوناگونی تشکیل شده‌اند که قوم مرینا ۲۶ درصد، قوم بتسیمیساراکا ۱۵ درصد و بقیه از اقوام مختلف دیگر هستند. در دوران پیشاتاریخ با تکه‌تکه شدن ابرقاره گندوانا، ماداگاسکار حدود ۸۸ میلیون سال پیش از شبه‌جزیره هند جدا شد. این امر باعث شده‌است که بیش از ۹۰ درصد از حیات وحش و زیست گیاهی این جزیره مختص خودش باشد. تنوع زیستی این جزیره هم‌اینک به خاطر رشد زیاد جمعیت انسانی و دیگر تهدیدها با مخاطره روبه‌رو است.

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. میترا
    9:44 2020/01/30

    خیلی قشنگن دلم میخواد از اینا داشته باشم