بهسازی سنگ کهربا و ساخت بدل آن

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با بهسازی سنگ کهربا و ساخت بدل آن ؛ کهربای بدل یا مصنوعی از رزین یا ترکیب آن با پودر نمونه طبیعی و یا بست وکس تولید می‌گردد. بهترین نوع بست وکس در امریکا و استرالیا تولید می‌شود. در دیگر روش‌های بهسازی کهربای نارس یا کوپال آن را به رنگ‌های زرد مایل به قرمز رنگ می‌کنند تا شبیه سنگ‌های کهربا قدیمی و با ارزش گردد. اگر اطلاعات زیادی درباره کهربا ندارید می‌توانید به مقاله‌ای درباره‌ی سنگ کهربا مراجعه کنید.

کوپال Copal چیست

کوپال Copal چیست

کوپال از واژه مکزیکی Copali به معنی بخور گرفته شده و در آمریکای جنوبی مصارف بخور دارد. این نوع صمغ در نیوزلند از درختی به نام کائوری بدست می‌آید که می‌تواند شامل گیاه یا جانورانی درون خود همانند یک نوع شبه رزین شبه فسیل باشد که هزاران سال از عمر آن نیز بگذرد. در ژاپن و شرق آفریقا از گیاهی از جنس هایمنیا آن را تولید می‌کند. قیمت آن ارزان و قیمت عمده آن کیلویی فقط ۵ پوند است.

هنگامی که کُوپال در معرض نور و آفتاب قرار گیرد ترک‌های عمیقی روی آن ایجاد می‌شود درصورتی که کهربا زیر نور و آفتاب ترک‌های سطحی بر می‌دارد. بهترین روش تشخیص کوپال از انواع سنگ کهربای اصل این است که یک قطره الکل روی سطح آن ریخته و چنانچه جلای آن در اثر واکنش مواد فرار آن از بین رفته و چسبنده شود کوپال یا نوع تقلبی است. سطح کهربای اصل چنین واکنشی نشان نمی‌دهد.

بهسازی سنگ کهربا

بهسازی سنگ کهربا

در فرآیندهای جدیدتر امروزی قطعات کوچک و بی ارزش کهربای طبیعی را با حرارت ۱۴۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد ذوب کرده و سپس به قطعات بزرگتر در فشار ۳۰۰۰ اتمسفر پرس کرده که حین کار نیز می‌توانند از انواع حشرات یا گیاهان درون آن نیز استفاده نمایند این نوع با نام آمروید Ambroid معروف هستند.

بسیاری از تسبیح های امروزی که در بازار ایران مشاهده می‌شود و با قیمت گزافی به عنوان کهربای بالتیک فروخته می‌شوند در حقیقت با مخلوط مواد رزین، شیشه زرد و یا ذوب درست شده باشند. چه بسا تسبیحی که از کهربای اصل بالتیک و قدمت‌دار تراشیده شده است تا ده میلیون تومان نیز ارزش داشته باشد.

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *