بهسازی سنگ زمرد Emerald

سلام دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با بهسازی سنگ زمرد Emerald ؛ به علت فشار زیاد هنگام تشکیل زمرد در زمین و شرایط سخت استخراج ممکن است زمرد طبیعی دارای شکستگی ها و ترک‌های فراوانی باشد که به‌ همین دلیل از گذشته تا کنون جهت پوشاندن ترک‌ها آن را در مایعی شبیه روغن مخصوصی قرار داده و زمرد را بهسازی می‌کنند. اگر اطلاعات زیادی درباره زمرد ندارید می‌توانید به پست مقاله‌ای درباره‌ی سنگ زمرد مراجعه کنید.

بهسازی سنگ زمرد با روغن

بهسازی سنگ زمرد با روغن

روغن زدن زمرد یک فرایند جهانی است و حدودا ۹۰ درصد زمرد های موجود در بازار روغن خورده‌اند اما باید توجه داشت، کریستال زمرد ما باید دارای شکستگی های رسیده به سطح باشند تا بتوان روغن را به آن وارد کرد. وقتی زمرد راف از معدن استخراج می‌شود آن را درون بشکه های روغن می‌اندازند و این روغن موجب روانی و تسهیل در فرایند تراش آن می‌شود.

چگونه کیفیت رنگ زمرد را بالا ببریم

رنگ زمرد تقریبا ثابت است و در برابر نور مصنوعی و یا طبیعی مانند خورشید تغییر نمی‌کند و فقط در دمای ۷۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد تغییر می‌یابد. چنانچه انگشتر زمرد شما در نتیجه تماس با مواد شوینده زیبایی و جلای خود را از دست دهد باید آن را در ظریفی از روغن بدون رنگ قرار دهید. برای افزایش کیفیت رنگ و جلوگیری از بازتاب نور در ترک های آن معمولا آن را با روغن یا موم، اپوکسی یا پلاستیک اشباع می‌کنند.

چگونه کیفیت رنگ زمرد را بالا ببریم

راه های تشخیص زمرد طبیعی از مصنوعی

سنگ زمرد تا سال ۱۸۴۰ به شکل مصنوعی تولید می‌شد ولی امروزه بصورت سنتز شده ارائه می‌گردد. تشخیص نوع طبیعی از سنتر شده آن بسیار مشکل است و نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد. خوشبختانه با عبور یا انعکاس اشعه ماورا بنفش در کریستال های مصنوعی و یا طبیعی می‌توانیم تفاوت آنها را مشخص کنیم. انواع مصنوعی آن اشعه ماورا بنفش را از خود عبود می‌دهند در نتیجه شفاف تر بنظر می‌رسند. همچنین برخی زمرد های مصنوعی مثل Grown – Flux بدلیل ماده به کار رفته در آنها هنگام قرار گرفتن در معرض با طول موج بالا درخشش فلورسانت قرمز ماتی از خود ساطع می‌کنند در صورتی که نوع طبیعی آن نوری بازتاب نمی‌کند.

ویدیویی از سنگ زمرد

سلام، امیدوارم بتوانیم جایگاه خود را در بازار جهانی سنگ و جواهرات به دست بیاریم.

تماس باما

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۳

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. احسان
    10:49 2020/01/30

    سلام خسته نباشی قیمت این نوع سنگ چقدره؟

  2. آصف
    8:24 2019/12/02

    سلام، آیا این بهسازی باعث افزایش کیفیت میشه؟